Genç Liderler Akademisi programı
Genç Liderler Akademisi programı

Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak dinamik tarih akışı içinde hedefimiz, bütün unsurlarıyla gençlerin tarihin nesnesi değil öznesi, akışın takipçisi değil öncüsü kılmaktır. Gençlerin girişimciliğini, liderlik vasıflarını ve istihdamı arttırmak; karar alma mekanizmasında katılım, kamu sivil diyaloğunun artırılması ve aktif vatandaşlığın sağlanması için Genç Liderler Akademisi programını gerçekleştiriyoruz...

Toplam 10 konuda 7 hafta ve 15 oturumda gerçekleşecek olan Genç Liderler Akademisi alanında  etkin ve uzman kadrolarla, güvenilir bilgi kaynaklarıyla sistematik bilgi ve tecrübe paylaşım programı şeklinde olacaktır.

Genç Liderler Akademisi ile aynı zamanda 4 adet atölye çalışması - Kişisel Gelişim Atölyesi - Proje Yazma Atölyesi - Sosyal Medya ve Internet Sosyal Sorumluluk - 2 adet inceleme gezisi - Güney Marmara Enerji Yatırımları ve Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi 2 adet çalışma ziyareti Ankara (TBMM, Bakanlıklar, Kamu Kuruluşları) İstanbul (İBB, Ekonomi Kuruluşları, Medya kuruluşları ve şirket binaları) na ziyaretler gerçekleştireceğiz.

1 adet yurt dışı çalışma ziyareti Kosova ve Bosna Hersek'te Türkiye'nin ve Tika’nın verdiği katkıları ve çalışmaları yerinde inceleyeceğiz.

75 kişilik Genç Liderler Akademisi'nde yer almak için başvuru formunu doldurmanız yeterli.

Başvurular bitmiştir. Teşekkür ederiz..