İfKare İstanbul Bağımsız Filmler Festivali
İfKare İstanbul Bağımsız Filmler Festivali

İlk kez 8 yıl önce !f İstanbul tarafından başlatılan 'İf İstanbul Bağımsız Filmler Festivali'nden 5 film, bu yıl aralarında Karesi'nin de bulunduğu 32 şehir ve 42 farklı noktada gösterildi. Karesi Kent Konseyi ve Balıkesir Üniversitesi, İstanbul'da geleneksel hale gelen 'İf İstanbul Bağımsız Filmler Festivali'ni Karesi'ye taşıdı.

Yıl içerisinde birbirinden güzel festival ve organizasyonlara ev sahipliği yapan Karesi'de İf İstanbul Film Festivali kapsamında dünya sinemasının en seçkin örnekleri sinemaseverlerle buluştu. Film gösterimleri 24-25-26 Şubat tarihlerinde Balıkesir Üniversitesi Necati Bey Eğitim Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

!f İstanbul Festivali kapsamında bu yıl; Reha Erdem’in Venedik Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü’yle dönen son filmi “Koca Dünya”; Richie Mehta filmi “India in A Day/Bir Günde Hindistan”; David Lynch’in “Fil Adam” klasiğiyle karşılaştırılan “The Giant/Dev”; animasyon türündeki “Window Horses/Camdan Atlar” ve Venedik film festivalinden ödüller toplayan “Tanna” gösterildi.

Etkinlik Galerisi