Yücel Yılmaz ve Karesi Çocuk  Meclisi Pazarda Bez Torba Dağıttı
Yücel Yılmaz ve Karesi Çocuk Meclisi Pazarda Bez Torba Dağıttı

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Kent Konseyi Çevre ve Şehircilik Çalışma Grubu ve çocuk meclisi üyeleri ile birlikte Karizma Pazar yerinde naylon torba yerine bez torba kullanımını yaygınlaştırmak için fileli bez torba dağıttı.

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Karesi Kent Konseyi, Çevre ve Şehircilik Çalışma Grubu, Karesi Çocuk Meclisi ve Atatürk İlkokulu'nun ortaklaşa düzenlediği etkinlikte Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve çevreciler, Karizma Pazar Yeri'nde vatandaşlara ve esnafa fileli bez torba dağıttı. Şiirlerin ve gösterilerin düzenlediği etkinlikte miniklerin kendi hazırladıkları plastik elbise ve takılar vatandaşların beğenisini aldı.

"KENT KONSEYİ DİKKAT ÇEKİYOR"
Herkesin 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nü kutladığını belirterek vatandaşlara hitap eden Başkan Yılmaz, " Karesi Kent Konseyi Balıkesir'de kendini hissettirmekle kalmadı Türkiye çapında kendini hissettirdi. Son bir buçuk yıl içersinde birisi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ikisi de uluslararası ödüller aldık. Bu ödüllerin alınmasında Karesi Kent Konseyinin büyük çalışmaları var" dedi.

"HALKA DOKUNAN ETKİNLİKLERİ SEVİYORUZ"
Karizma Pazar'ında Karesi Kent Konseyi'nin çok güzel bir bilinçlendirme projesi başlattığını ifade eden Başkan Yılmaz, "Bugün burada 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinleri dolayısıyla pazar yerimizde esnafımıza ve vatandaşlarımıza fileli bez torba dağıttık. Bir etkinlik halkla iç içe bu kadar güzel düzenlenebilir. Bu etkinlik ile poşetlerin yerine fileli bez torba kullanımını yaygınlaştırılmasını, öğrencilerimizin de bilinçlenmesini hedefledik. Böyle güzel bir çalışma başlattıkları için Karesi Kent Konseyi üyelerimize çok teşekkür ediyorum" dedi.
Gösterilerin ardından Başkan Yılmaz, Karesi kent Konseyi üyeleri ve öğrenciler fileli bez torbaları esnafa ve vatandaşlara dağıttı.

Etkinlik Galerisi