Ebelik Sempozyumu
Ebelik Sempozyumu

Balıkesir Üniversitesi, Balıkesir Halk Sağlığı Müdürlüğü, Balıkesir İl Kamu Hastaneler Birliği, Karesi Kent Konseyi ve Ebeler Derneği işbirliği ile düzenlenen Ebelik Sempozyumu Karesi AVM Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

İki oturum şeklinde gerçekleştirilen sempozyumun ilk oturumda Kadın Sağlığı, Gebe Sağlığı ve Doğum; ikinci oturumunda Yenidoğan Sağlığı, Çocuk Sağlığı ve Emzirme konuları ile ilgili konferanslar verildi.

Verilen konferanslarda yeni doğan bebeğin emzirilmesi ve anne sütünün, içinde bulunan kök hücreler sayesinde bebeğin gelişimi ve sağlıklı büyümesi açısından önemi vurgulandı.

Konuşmacılar arasında bulunan Sağlık Bakanı Danışmanı Elif KAZANCI, “Sağlıklı Nesiller için Sağlıklı Başlangıçlar” Projesinin, Sağlık Bakanlığı tarafından pilot il olarak seçilen Bursa’dan sonra tüm ülke geneline yaygınlaştırılacağının müjdesini verdi.

Yapılan bilimsel etkinliğin ilimizde ilk olması sebebiyle etkinliğe Balıkesir, Manisa ve çevre il ve ilçelerden çok sayıda katılımcı olması dikkat çekti.

Etkinlik Galerisi