Bir Elimizde Nutuk Bir Elimizde Bayrak
Bir Elimizde Nutuk Bir Elimizde Bayrak

Karesi Kent Konseyi, 10 Kasım Atatürk'ü anma programı kapsamında ADD'Yi ziyaret etti, Balıkesir Lisesi'nde de gençlerle buluştu. Onlarca Türk Bayrağı ve NUTUK kitabının dağıtıldığı gecede Prof.Dr. Fuat Özer, "Atatürk'ü Anlamak" temalı konferans verdi.

ADD'YE ZİYARET
Karesi Kent Konseyi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anma programı kapsamında Atatürkçü Düşünce Derneği'ni ziyaret etti, Balıkesir Lisesi'nde "Atatürk'ü Anlamak" temalı konferans düzenledi. Karesi Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı ve konsey üyeleri Atatürkçü Düşünce Derneği'ne NUTUK kitabını hediye etti. Dernek Başkanı İlhan Öner ve üyelerle sohbet eden konsey üyeleri NUTUK kitabını ve Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni okudu.

KARESİ'DEN BAYRAK VE NUTUK
Ardından Karesi Kent Konseyi, 10 Kasım Atatürk'ü anma programı kapsamında Balıkesir Lisesi'nde gençlerle buluştu. Onlarca Türk Bayrağı ve NUTUK kitabının dağıtıldığı gecede Prof.Dr. Fuat Özer, "Atatürk'ü Anlamak" temalı konferans verdi, İlayda Sipahi ve Şükran Büyükyılmaz şiir okudu. Konferansın ardında dernek ve konsey üyeleri Balıkesir Lisesi Pansiyonu'nda gençlerle çalışma grupları oluşturup, Atatürk'ü anlamak konulu sohbet etti.

ATATÜRK'Ü GERÇEKTEN ANLAYALIM
Karesi Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı, "Atatürk'ü anlayalım, Atatürk'ü gerçekten anlayalım. Çok fazla söz var, sıradan bir şiir gibi okuyup geçiyoruz. Bizim okumamız, düşünmemiz, anlamamız ve çalışarak hayata bunları işlememiz gerekiyor. Bunu da siz gençlerle yapabiliriz" dedi.

TARİHİ OLAYLARI PUL KOLEKSİYONU YAPIYORUZ
Konferansa konuşmacı olarak katılan Prof.Dr. Fuat Özer, "Bütün Türk Tarihinde olduğu gibi Atatürk'ü ve Atatürk ile başlayan dönemimizi de tam olarak anladığımızı ifade edemiyoruz. Tarihi ayrı ayrı olaylar halinde görüyor ve onu iç yüzüne nüfuz etmiyoruz. Özelliklede tarihte meydana gelmiş olaylar, günümüzde meydana geldiğinde etkiledikleri rolü değerlendirmediğimizden pul koleksiyonu yapar gibi tarih olayları koleksiyonu yapıyoruz. Pul koleksiyonu yaparak tarihi arka arkaya sıralamak Atatürk'ü ve tarihi anlamak anlamına gelmiyor. Bu yüzden Atatürk'ü anlayabilmek, Atatürk'ü Türk tarihi içerisinde bir yere oturtabilmek ve onun idelindeki Türkiye'yi tamamlayabilmek Atatürk'ü anlamakla mümkündür" dedi.

Haber Galerisi