Karesi Kent Konseyi, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulunda
Karesi Kent Konseyi, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulunda

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın verdiği büyük destekle, katılımcı gönüllü üyelerin geliştirdiği projeler sayesinde adını Türkiye'de duyurmaya başlayan Karesi Kent Konseyi; Türkiye Kent Konseyleri Birliği (TKKB) Yürütme Kurulu ve Denetleme Kurulu'na seçildi.

Türkiye Kent Konseyleri Birliği (TKKB)'nin, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı  (UCLG-MEWA) ev sahipliğinde İstanbul'da gerçekleştirdiği Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda Karesi Kent Konseyi, 2.Kuruluş yılında yürütme ve denetleme kuruluna seçildi. Karesi, kurulda 3 yıl süreyle görev yapacak.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın vizyonu ve desteği, katılımcı gönüllü üyelerle birlikte  geliştirilen projeler sayesinde, Karesi Kent Konseyi adını sadece Balıkesir'de değil Türkiye genelinde de duyuruyor.  Şehrin kentlilik bilinci ve şehri birlikte yürütme noktasında geliştirdikleri projelerle genel kurulda farkındalık oluşturup Türkiye Kent Konseyleri Birliği'nin hem yürütme kuruluna hem de denetleme kuruluna başkan ve genel sekreterin seçilmesi konseyin başarısını bir kez daha ortaya koydu. 

Karesi Kent Konseyi ulusal düzeyde kendine yeni değerler katmaya devam edecek.  Türkiye'den çok sayıda ilin kent konseyi başkan ve genel sekreterlerinin katıldığı genel kurulda, Karesi Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı; Eskişehir, Çanakkale, Yalova, Gaziantep, Adana ve Kahramanmaraş kent konseyleri başkanları ile birlikte yürütme kuruluna, Karesi Kent Konseyi Genel Sekreteri Yücel Dağtaş da denetleme kurulu üyesi olarak seçildi.

YENİ YÖNETİM İLK TOPLANTISINI YAPTI  

Balıkesir Karesi Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı, Türkiye Kent Konseyleri Birliğinin yeni yönetimi ile birlikte Gaziantep'de düzenlenen ilk yürütme kurulu toplantısına katıldı.  Dönem Başkanlığına Gaziantep’ten Necati Binici’nin getirildiği Birliğin yeni yönetimini Konsey’de kabul ederek başarılar dileyen Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Mehmet Aslan, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ziyarette Türkiye Kent Konseyleri Birliği dönem başkanı Necati Binici (Gaziantep) ile yönetim kurulu Mürsel Sabancı (Balıkesir/Karesi ) Saim Yavuz (Çanakkale) Hasan Soygüzel (Yalova) Zeynep Arıkan (Kahramanmaraş) Nuray Akçasoy (Eskişehir) Ekrem Aslan (Adana) ve Gaziantep Kent Konseyi İdari Amiri Mustafa Şen ile Çalışma Grupları Koordinatörü Gonca Kılıç hazır bulundu.

"DEVİR TÖRENİ OCAK AYINDA"
Türkiye Kent Konseyleri Birliğinin dönem başkanlığına seçilen Necati Binici, Çanakkale’de olan dönem başkanlığını Gülay Sarışen’den devralacak. 13-14- 15 Ocak 2017 tarihinde Gaziantep’te yapılacak tören, aynı zamanda ilk kez uluslararası bir nitelik kazanacak ve UCLG MEWA işbirliğinde yabancı ülkelerden uzmanlar davet edilecek. Davette uluslararası sürdürülebilir kalkınma hedefleri konuşulacak.

Haber Galerisi