Karesi Kent Konseyi Güçlenerek Yoluna Devam Ediyor
Karesi Kent Konseyi Güçlenerek Yoluna Devam Ediyor

Karesi Kent Konseyi 4. Olağan Genel Kurulu, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın katılımıyla Karesi Toplantı Salonu'nda yapıldı.

Karesi Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı'nın yeniden başkan olarak seçildiği genel kurulda Kent Konseyi Yürütme Kurulu'nun da seçimleri gerçekleştirildi ve Kent Konseyi Çocuk Meclisi'nin kurulması konusunda karar alındı. Genel Kurul'da konuşan Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı, Konseyin Başkan Yücel Yılmaz'ın vizyon içeren desteğiyle şehre anlamlı katkılar sağladığını ifade ederken; Başkan Yılmaz ise Karesi Kent Konseyi'nden marka algısı oluşturacak çalışmalar yapmalarını istedi. Gelişim ve değişimi sağlamak için toplumun okuma alışkanlığı kazanması gerektiğini vurgulayan Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir ise Kent Konseyi'nden projeler üretmesini istedi ve "Kamunun tüm imkanları, benim odam da dahil size açık" dedi.

"ŞEHRE ANLAMLI KATKILAR SAĞLADIK"

Karesi Kent Konseyi'nin gün geçtikçe büyüyen ve güzel işlerin altına imza atan bir aile olduğunu söyleyen Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı, "Gönüllülük, insan merkezli duruş, samimiyet, proje odaklı çalışma, sorumluluk bilinci, katılımcılık anlayışı, kurumsallık ve sivil duruş hepimizin önceliği oldu. Pek çok çalışma Sayın Karesi Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz'ın vizyon içeren desteğiyle şehrimize anlamlı katkılar sağladık" dedi.

KENT İÇİN GÖNÜLLÜ DURUŞ

 'Değerlisiniz çünkü Karesi'desiniz' anlayışıyla çalışmaya devam ettiklerini kaydeden Mürsel Sabancı, "Her canın Karesi'de kıymet bulacağı bir kent için kentin tarihini, kültürünü, tarihini, şiirini, edebiyatını, sanatını, mimarisini, ritmini, yaşlısını, gencini, engellisini, kadın ve sivil toplum temalarını hep birlikte yılmadan çalıştık. Bunları Başkanımız Yücel Yılmaz'ın çağrısı ve vizyonundan güç alarak, siz değerli üyelerimizin iyilik çemberiyle ve kent için gönüllü duruşlarıyla başardık" dedi. 

"KENDİNİZLE GURUR DUYUN"

Karesi Kent Konseyi'nin 4. Genel Kurulu'nun Karesi ve Balıkesir için güzellikler getirmesini temenni ederek sözlerine başlayan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kent Konseyi'nden şehirde marka algısı oluşturmak için çalışmalar yapmasını istedi. Gittiği her yerde Karesi Kent Konseyi'nin izine rastladığını ifade eden Yılmaz, "Kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Yaptığımız çalışmalar mutlaka sonuca ulaşıyor" açıklamasında bulundu.

"MARKA ALGIMIZI GÜNCELLEMELİYİZ"

Karesi Kent Konseyi'nin artık kent insanının yanı sıra doğrudan şehre dokunan çalışmalar yapması gerektiğini söyleyen Başkan Yücel Yılmaz, "Marka Şehir Karesi sloganımızın altını çok iyi doldurmamız gerekiyor. Zeytin, et, sulu yemek gibi bir çok konuda biz iyiyiz ancak akla ilk gelen biz değiliz. Önce akla geliyorsanız, markasınız demektir. Biz marka algımızı güncellemek zorundayız" dedi. Sayısal verilerin önemine dikkat çeken Başkan Yılmaz, "Hedefe yönelik sonuç odaklı, somut ve ölçülebilir çalışmalar yapmamız lazım ki bu şehre ve şehrin insanına ışık tutalım, projelerimize bunlar doğrultusunda yön verelim" dedi.

"EĞİTİME KATKILARINI FAZLASIYLA GÖRDÜM"

Gelişim ve değişimi sağlamak için toplumun okuma alışkanlığı kazanması gerektiğini vurgulayan Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, "3 yaşından itibaren çocuklarımızı okuma alışkanlığı ile tanıştırmamız, bunun için projeler üretmemiz gerekiyor. Bunun için Kent Konseyi ile birlikte 'Karesi 3 Yaşından İtibaren Okuyor' diye bir proje yapalım. Bunu rahatlıkla teklif ediyorum çünkü görev yaptığım 3 aylık zaman zarfında Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz'ın eğitime olan katkısını fazlasıyla gördüm. Karesi Belediyesi olarak eğitim öğretime 9 milyon TL'lik yatırım yapmışlar, yatırımları artarak da devam ediyor" dedi. 

"KAMUNUN İMKANLARI KENT KONSEYİ'NE AÇIK"

Okumanın bir hobi değil gereklilik olduğunu kaydeden Kaymakam Demir, "Okumak; anlama, kavrama ve öğrenmeyi sağlıyor. Bu noktada kamunun elinde olan tüm imkanlar Kent Konseyi'nin çalışmalarına açık. Karesi için yapabileceğim bir şey, durabileceğim ve elimi uzatabileceğim bir yer varsa her daim yanınızdayım. Karesi Kent Konseyi'nde emeği geçen başta Başkanımız Yücel Yılmaz olmak herkese teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu.

Haber Galerisi