Türkiye Belediyeler Birliği Gençlik Meclisi Karesi’de
Türkiye Belediyeler Birliği Gençlik Meclisi Karesi’de

Türkiye Belediyeler Birliği Gençlik Meclisi Karesi’de.

Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ve Türkiye Belediyeler Birliği Gençlik Meclisi Başkanı Samet AĞIRBAŞ ve Encümen ekibini Balıkesir'de ağırladı.

Türkiye Belediyeler Birliği Gençlik Meclisi Kuruldu.

Türkiye'de bulunan tüm Gençlik meclislerini tek çatı altında toplamak için Belediyeler Birliği nezdinde Gençlik Meclisi kuruldu. Gençlik Meclislerinin yereldeki temsiliyeti ve çalışmalarını ulusal ve uluslararası alana da taşınması için kurulan TBB Gençlik Meclisi'nin kurucu başkanlığını İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Samet AĞIRBAŞ yapıyor.

Karesi'nin adı Ankara'da Encümende yer aldı

Türkiye'nin 81 ilinden toplam 250 genç ile Genel Kurul oluşturan TBB Gençlik Meclisi,  oluşturduğu 15 kişilik Encümen Kurulunda Karesi de yer alıyor. Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Kerim Gülgönül, Türkiye Belediyeler Birliği Gençlik Meclisinde kurucu Encümen Üyesi seçilerek Balıkesir ve Karesideki gençleri Ankara'da temsil ediyor.

İlk ziyaretleri Balıkesir'e oldu

Türkiye Belediyeler Birliği Gençlik Meclisi Başkanı Samet Ağırbaş ve Encümen Kurulu, gerçekleştirdikleri il ziyaretleri kapsamında ilk olarak Balıkesir'e geldi.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir ile görüşmeler gerçekleştiren Encümen Kurulu, yerel ve ulusal kapsamdaki gençlik meclisi çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Bursa Gençlik Meclisi ve İstanbul Gençlik Meclisi'nden gelen misafirler daha sonra Karesi Gençlik Meclisi'nin ev sahipliğinde iftarda buluştu.

Haber Galerisi