Ustalara ödülleri Başkan Yılmaz verdi
Ustalara ödülleri Başkan Yılmaz verdi

Karesi’nin Hünerli Elleri Geleneksel El Sanatları Yarışması’nın sergi ve ödül töreni Karesi Kültür ve Sanat Günleri kapsamında, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın katılımıyla yapıldı.

Karesi Belediyesi’nin destekleriyle Karesi Kent Konseyi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Karesi'nin Hünerli Elleri Geleneksel El Sanatları Yarışması’nın sergi ve ödül töreni Avlu Sergi Salonu’nda yapıldı. Karesi Kültür ve Sanat Günleri kapsamında açılışı yapılan ve 161 eserin sergilendiği programın açılış kurdelesini Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz kesti. Eserleri tek tek inceleyerek sanatçılardan bilgiler alan Yılmaz, sonrasında ise dereceye giren sanatçılara plaket ve hediyelerini takdim etti.

“KÜLTÜR VE SANATLA ANILALIM”
Balıkesir’in yalnızca eti, sütü ve tarımı ile değil; sanatı, kültürü, şiiri ve müziği ile de gündeme gelmesini arzuladıklarını söyleyen Başkan Yücel Yılmaz, Karesi Kültür ve Sanat Günleri’nin kalitesini her geçen sene arttıran güzel bir etkinliğe dönüştüğünü ifade etti. “Sizin el emeğiniz, göz nurunuz her türlü ödüle layık” diyen Başkan Yılmaz, unutulmaya yüz tutmuş eserleri gün yüzüne çıkarmaktan memnun olduklarını dile getirerek, “Verdiği değer ve gösterdiği emekle unutulmaya yüz tutan sanatlarımızı ve geçmişten gelen tüm birikimlerimizi yansıtan sanatçılarımızın hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyor, ödül alanları kutluyorum” dedi. 

Haber Galerisi