Karesi’de Kadim Kültür ve Sanat konuşuldu
Karesi’de Kadim Kültür ve Sanat konuşuldu

Payitaht dizisinin başrol oyuncularından Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu, Karesi Kültür ve Sanat Günleri kapsamında “Kadim Kültür ve Sanat” konulu bir konferans verdi.

TRT’nin reyting rekoru kıran dizisi Payitaht’ın başrol oyuncularından ve Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu’nun Karesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen konferansına Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da katıldı. İlk emri ‘Oku’ olan Müslüman için okumanın vazgeçilmemesi gereken bir eylem olduğunu vurgulayan Bahadır Yenişehirlioğlu, “Okumak; Dünya üzerindeki duruşlarını belirlemek isteyenlerin asla hayatı dışına çıkaramayacağı bir eylem” dedi.

“MEDENİ OLMAK AKIL İLE MÜMKÜN”
Medeni olmanın ancak akıl ile mümkün olduğunu söyleyen Yazar Yenişehirlioğlu, “Medeniyetlerin inşasında bize düşen vazife öncelikli olarak gençleri inşa etmektir. Türkiye’nin küresel sömürü medeniyetinin karşısındaki direnişinde muvaffak olabilmesi ve temsil ettiği medeniyetin üstünlüğünü ortaya koyabilmesi için kaybettiği medeniyetinin kodlarını hayata geçirmesi gerekiyor” dedi.  

KİTAPLARINI İMZALADI
Konferansın ardından sahneye çıkan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bahadır Yenişehirlioğlu gibi ismi Karesi’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gençlerin kendi kimliklerine ve kendi kültürlerine sahip çıkabilmeleri ve yaşatabilmeleri adına bu tür etkinliklerin önemli olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz, günün anısına Yenişehirlioğlu’na plaket ve çiçek takdim etti. Konferansı ilgiyle takip eden gençler, sonrasında ise Yenişehirlioğlu’na kitaplarını imzalattı. 

Haber Galerisi