Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Gençlik Kampında
Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Gençlik Kampında

Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, sosyal sorumluluk, gönüllülük ve yönetişim temalı gençlik kampı düzenledi. "Kent ve Gençlik" üzerine eğitim ve atölye çalışmaları yapan gençleri; Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan da yalnız bırakmadı.

"SİZİN ÇALIŞMALARINIZA İHTİYACIMIZ VAR"

Gençlerden çalışmaları hakkında bilgiler alan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, şehir ile ilgili dertlenen gençlerin enerjilerinin kendilerine güç verdiğini söyledi. Gençlerin şehir ile ilgili çalışma ve düşüncelerini çok önemsediğini vurgulayan Başkan Yılmaz, "Gençlerimiz ne kadar iyi yetişirse geleceğimiz de o kadar güvendedir. Sizler bu çalışmaları bir imkan olarak görüp, o imkanları iyi değerlendirin. Çünkü bugün yaptığınız çalışmaların, ayırdığınız vaktin güzel bir yatırım olduğunu gelecekte göreceksiniz. Bu şehre katabileceğiniz, biz yöneticilere ufuk açabileceğiniz size de tecrübe olacak çalışmalarınıza ihtiyacımız var. Karesi'ye vizyon katma ve sorun çözme adına siz gençlerden ümidimiz ve beklentimiz var" dedi.

GENÇLERDEN TEŞEKKÜR

Gençlere çalışmalarında başarılar dileyen Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, "Bugün bu etkinliğe katılarak aslında geleceğe hazırlanıyorsunuz" derken; Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan ise gençlerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

2 gün boyunca 'kent ve gençlik' üzerine eğitim ve atölye çalışmaları yaptıklarını söyleyen Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Kerim Gülgönül, "Yoğun programları arasında biz gençlere vakit ayırarak kampımıza gelen başkanlarımıza Gençlik Meclisi olarak teşekkür ediyorum. Ayrıca kampa katılan arkadaşlarıma gösterdikleri gönüllülük ve duyarlılıkları nedeniyle teşekkür ediyorum." dedi. Hem öğretici hem de eğlenceli bir kamp yaptıklarını ifade ederek Başkan Yücel Yılmaz'a teşekkür eden gençler, daha sonra başkanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber Galerisi