Karesili Çocuklar Afet ve Acil Durumlara Hazır
Karesili Çocuklar Afet ve Acil Durumlara Hazır

Karesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi ve Balıkesir İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği(BAİGDER) işbirliğiyle Atatürk Parkı’nda Afet ve Acil Durum Bilim Şenliği düzenlendi.

Çeşitli okullardan öğrencilerin deney ve projeleriyle yer aldığı, UMKE, AFAD ve 112 Acil ekiplerininde katkı sunduğu şenliğe Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği Başkanı Ömer Temiz de katıldı.

ÇOCUKLAR BAŞKANLA BOL BOL HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Afet ve Acil Durum Bilim Şenliği’ndeki tüm stantları tek tek gezerek çalışmalar hakkında öğrencilerden bilgi aldı. Stant açan çocukların Belediye Başkanı’na sunum yaparken yaşadıkları heyecan gözlerinden okunurken, Belediye Başkanı Yücel Yılmaz hepsiyle hatıra fotoğrafları çektirdi.

BAŞKAN YILMAZ: TEDBİRLERİN VE BİLİNÇLENMENİN ARTTIĞI, GÜZEL BİR KARESİ

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, serginin ardından yaptığı açıklamada, öğrencilerin çok güzel hazırlandığını belirterek, “Bilinçlendirme açısından yapılan çalışmalar uygulamalarla, deneylerle açığa çıkıyor. Tabii bu işin ayrı bir arka planı var, her okulun kendi içinde yaptığı güzel çalışmalardan seçilmiş. Ben Kent Konseyi Başkanımız Mürsel Bey’i, Çocuk Meclisi Başkanı kızımızı ve onların ailelerini tebrik ediyorum. Çok güzel bir çalışma olmuş. Bu tür çalışmalar senede iki defa yapıldığında toplumda bilinçlenmenin hızla artacağını düşünüyoruz. Tedbirlerin ve bilinçlenmenin arttığı güzel bir Karesi diliyoruz” dedi.

Haber Galerisi