Karesi Kent Konseyi, İstanbul Aydın Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı Uluslararası Kent Konseyleri ve Kentler Kongresi ne katıldı.
Karesi Kent Konseyi, İstanbul Aydın Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı Uluslararası Kent Konseyleri ve Kentler Kongresi ne katıldı.

Karesi Kent Konseyi, İstanbul Aydın Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı "Uluslararası Kent Konseyleri ve Kentler Kongresi" ne katıldı.

UCLG(Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı)-MEWA(Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı), WALD(Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı) ve İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen, Çevre ve Şehircilik eski Bakanı İdris GÜLLÜCE'nin de açılışına katıldığı kongre programına, Karesi Belediye Başkanı Sayın Yücel YILMAZ, Karesi Kent Konseyi Başkanı Sayın Mürsel SABANCI, Yürütme Kurulu üyeleri ve Çalışma Grubu başkanları, toplam 5 bildiri ile katılım sağladı. Ayrıca kurulan tanıtım standında, Karesi Kent Konseyi yüksek ilgi gördü.

İstanbul Aydin Üniversitesi'nde gerçekleşen kongre programı dahilinde yapılan "Kent Konseyleri En İyi Uygulamalar" proje yarışmasında, 1. yılını yeni dolduran Karesi Kent Konseyi, "Engelsiz Düşler" projesiyle ödüle layık görüldü. Yarışma ödülü, UCLG-MEWA WALD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet DUMAN tarafından, Karesi Kent Konseyi Başkanı Mürsel SABANCI'ya takdim edildi.

Haber Galerisi