Kareside Kariyer Günleri
Kareside Kariyer Günleri

Karesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Kadın, Sağlık ve Eğitim Grubu tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri” Zühtü Özkardaşlar Anadolu Lisesi ve Adnan Menderes Anadolu Lisesi'nde öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Öğrencilerin meslekler hakkında bilgi almaları ve kariyer planlarına katkı sağlamak amacıyla Karesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Kadın, Sağlık ve Eğitim Grubu tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri” etkinliği, Hukuk, Endüstri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, Eczacılık, Edebiyat ve Elektrik gibi farklı meslek gruplarından olan kişilerin katılımıyla gerçekleşti.

Karesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı İlknur İnan, Kadın Sağlık ve Eğitim Grubu Başkanı Şule Şahan, yardımcı Yasemin İncegüney, üyeler; Fisun Turfullu Örneci, Filiz Aslan Tekin Özçoban, Ebru Erayman, Hilal Tokgöz Göçen ve Suzan Eser'in büyük emekleri ile hayat bulan kariyer günleri, öğrencilerin bir çok meslek grubu hakkında bilgi sahibi olmasını sağladı.

İlk olarak meslek tanıtımlarını yaparak, öğrencilere bilgiler veren katılımcılar, kariyerin, sonu olmayan bir gelişme yolu olduğunu, yaptığı işte insanın kendisini sürekli geliştirebileceği alanlar tespit edilip, yaşam boyu bu alanda yoğunlaşarak; kendini mesleki, ekonomik, sosyal, fikirsel ve duygusal açıdan tatmin edebilmesi gerektiğini belirtti. Aynı zamanda düzenlenen Kariyer Günleri ile iş hayatına atılmaya hazırlanan öğrencilerin iş dünyasındaki insanlarla buluşturarak iş dünyasını tanımaları hedeflendi.

KARİYER GÜNLERİ KATILIMCILARI
Zühtü Özkardaşlar Anadolu Lisesi'nde düzenlenen kariyer günlerinde şu isimler mesleklerini tanıttı: İlknur İnan (Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı), Metin Yalçın (Mali Müşavirler Odası Başkanı), Hatice Ebru Erayman (Elektrik Bölümü), Emel Ceylanoğlu (Eczacı), Yrd. Doç. Dr. Yasemin İncegüney (Mimar), Şule Şahan (İnşaat Mühendisi), Şebnem Akçakoyun (Endüstri Mühendisi), Öğr. Gör. Dr. Filiz Aslantekin Özçoban (Ebelik Bölümü), Füsun Turfullu Örneci (Edebiyat Öğretmeni).

Adnan Menderes Anadolu Lisesi'nde düzenlenen kariyer günlerinde şu isimler mesleklerini tanıttı: İlknur İnan (Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı),Yaşar Meyvacı (Barolar Birliği Başkanı), Reyhan Zeybekçi (Diş Hekimi), Emel Ceylanoğlu (Eczacı), Eren Çekiç (Mali Müşavir), Şule Şahan (İnşaat Mühendisi), Yrd. Doç. Dr. Yasemin İncegüney (Mimar),Yrd. Doç. Dr. Selda Yörük (Ebelik Bölümü), Hatice Ebru Erayman ( Elektrik Bölümü), Merve Tunç (Endüstri Mühendisi).

Haber Galerisi