Bir Kap Yemek Bir Kap Su
Bir Kap Yemek Bir Kap Su

Makamında beslediği kedi yavruları Tekir ve Limon ile ülke gündemine gelen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, şimdi de sokak hayvanları için 100 kilogram mama ile 200 su kabı dağıtarak vatandaşlara "Evlerinizin önüne bir kap su ve mama bırakın" çağrısında bulundu. 

Yaz aylarında sokak hayvanlarının su ve beslenme ihtiyaçlarını gidermek amacıyla Karesi Belediyesi, Karesi Kent Konseyi Doğa ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu ve Balıkesir Hayvanları Doğayı Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından hayata geçirilen 'Bir Kap Yemek Bir Kap Su' projesi kapsamında vatandaşlara mama ve su kabı dağıtıldı. Etkinliğe barınaktan sahiplendiği Tekir ve Limon adlı iki kedi ile Türkiye gündemine gelen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın yanı sıra Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı İlknur İnan, Balıkesir Hayvanları Doğayı Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Belkıs Biçer katıldı. Programda 100 kilogram kedi ve köpek maması ile 200 adet su kabı dağıtıldı.
 

CAN DOSTLARIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ 

Vatandaşlardan 40 dereceyi bulan aşırı sıcaklıklarda evlerinin önüne bir kap su ve mama koymalarını isteyen Başkan Yücel Yılmaz, belediye olarak sokak hayvanlarına sahip çıkmaktan gurur ve onur duyduklarını ifade etti. Başkan Yılmaz, "Seçildiğimiz günden bu yana hem Büyükşehir hem de ilçe belediyeleri olarak sokakta yaşayan can dostlarımıza sahip çıkıyoruz" açıklamasında bulundu.
 

SATIN ALMA, SAHİP ÇIK 

Sokak hayvanlarının sevgi dolu bir yuva bulması için  ‘satın alma, sahiplen' mesajı veren Yılmaz, "Bizler ilçe geneline yerleştirdiğimiz 20 beslenme ünitesi ile can dostlarımıza destek olmaya çalışıyoruz. Bugün burada bir farkındalık yaratmak ve bilinç oluşturmak amacıyla vatandaşlarımızdan evlerinin önüne bir kap su koymaları istiyoruz" dedi.

TEKİR VE LİMON AİLEMİZİN FERDİ OLDU 

Annelerinden yeni ayrılan iki kedi yavrusunun belediyede bakımlarını sağladıklarını belirten Başkan Yılmaz şunları ifade etti: “İnsani bir duyguyla barınaktan annelerinden ayrılmış iki yavru kediyi aldık, bakımlarını yaptık. Tabi doğal yaşam ortamına salınamayacak kadar küçüklerdi. Belediyemiz içinde beslerken onlar da ailemizin birer ferdi oldular. Tekir ile Limon şu anda belediyemizde bir personel gibi arkadaşlarımızla mesai yapıyor."
 

SU HAYATTIR 

Proje ile ilgili açıklama yapan Belkıs Biçer ise “Mübarek Ramazan günü insanlar oruç tutuyor ve açlığın, susuzluğun ne olduğunu çok iyi anlıyorlar. Su hayattır, yaşam hayattır. Biz de onun için belediyemizle beraber herkese su hayattır, kapınızın önüne bir kap su, bir kap mama koyun projesini hayata geçirdik. Buradan Sayın Başkanıma ve çalışanlarına binlerce kez teşekkür ediyorum. Var olsunlar, yüreklerine sağlık" dedi.

Haber Galerisi